شرکت توسعه مسکن خوزستان
«سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»

تحقیق و توسعه R&D

شرکت توسعه مسکن ایران با اعتقاد راسخ به ارتقاء کیفیت تولیدات خود، بهینه سازی، فرآیندها، جذب و انتقال فن آوری های نوین کسب دانش فنی را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است و تاکنون در خصوص مصالح و شیوه های اجرایی ساخت، پروژه های تحقیقاتی مختلفی را اجراء نموده و نتایج آن چاپ و در اختیار شرکتهای زیر مجموعه و سایر دست اندر کاران بخش ساختمان قرار داده و هم اکنون نیز چندین پروژه تحقیقاتی را در دست اجراء دارد. که این تحقیقات زیر نظر شورای پژوهشهای فنی و مهندسی شرکت انجام می گردد.

مدیریت مشارکتی

نظام پیشنهادات
(Suggestion System)

یکی از مکانیزم های مدیریتی،‌ بهره گیری از تکنیک های مختلف مدیریت مشارکتی است. مشارکت راهکاری است که به کارکنان اجازه داده می شود به جای اینکه همیشه مدیریت و رهبری شوند از توانایی های خود بهره گیرند، فکر کنند و قوه خلاقیت خود را به کار اندازند و در تصمیم گیری ها مشارکت و دخالت داشته باشند. تاکید این شیوه مدیریت بر همکاری و مشارکت داوطلبانه کارکنان استوار است. نظام مشارکتی با افزایش رضایت مندی، انگیزه کارکنان را نیز بهبود می بخشد. مکانیزم های متفاوتی برای عملی کردن مدیریت مشارکتی وجود دارد که عمده ترین تکنیک برای مشارکت کارکنان استقرار نظام پیشنهادات در یک سازمان است. نظام یا سیستم پیشنهادات، تکنیکی است که می توان از فکر و اندیشه های کارکنان برای مسئله یابی، چاره جویی و حل مسائل و مشکلات سازمانی بهره جست. شرکت توسعه مسکن خوزستان با مدیریت و هماهنگی شرکت توسعه مسکن ایران نظام پیشنهادات را در میان پرسنل شرکت از عالی ترین رده سازمانی تا پایین ترین سطح آن برقرار نموده تا پیشنهادات، ایده ها، ابتکارات و نظرات ایشان برای رفع نارسایی های موجود در روند کار و با بهبود در روشهای انجام کار و افزایش کیفیت تولید جمع آوری و در شورای پژوهشهای فنی مهندسی مطرح و پس از تصویب مورد عمل قرار گیرد. علاوه بر این، هر یک از خریداران می توانند به بهترین کازینو آنلاین دسترسی داشته باشند. در اینجا می توانید اسلات ها را به سلیقه خود یکی از محبوب ترین https://slotogate.com/de/slots/starburst/ پیدا کنید.

مدیریت دانش

مدیریت دانش فرآیندی است که به سازمانها کمک می کند تا اطلاعات و مهارت های مهم را که به عنوان حافظه سازمانی محسوب می شد و به طور معمول به صورت سازماندهی نشده وجود دارند، شناسایی، انتخاب، سازماندهی و منتشر نمایند. این امر، مدیریت سازمان ها را برای حل مسائل یادگیری، برنامه ریزی راهبردی و تصمیم گیری های پویا به صورت کارا و موثر قادر می سازد. شرکت توسعه مسکن خوزستان به طور جدی مساله مدیریت دانش را در عرصه عمل دنبال می کند و این فرآیند با تشویق و حمایت کلیه کارکنان شرکت در دوره های آموزشی و استفاده از دانش روز خدمات فنی و مهندسی و همچنین تامین منابع مکتوب سودمند، همراه است.

مستند سازی

سازمانها قبل از اتکاء به توانمندی های فنی به حافظه خود که همان آرشیو است متکی می باشند. شرکت توسعه مسکن خوزستان دستورالعمل جامعی برای آرشیو و مستندسازی پرژه های خود دارد که کلیه مدارک از مطالعات اولیه، طراحی فازهای مختلف و گزارش های مشاورین ژئوتکنیک و آزمایش های متعدد جوش – بتن – میلگرد – نقشه های کارگاهی – ازبیلت – گزارشهای پیشرفت پروژه و بیمه نامه ها و پروانه ساختمانی و اسناد مالکیت و عکس و گزارش از مراحل مختلف پروژه را در برمی گیرد.